Uppföljning av Mål för 2012

Inför varje år så försöker jag sätta upp mål för året som ska komma både för att det är enklare att uppnå mål som man har skrivit ner och samtidigt för att det kan vara roligt att blicka tillbaka och se hur man såg på det nya året.

Så här följer min uppföljning av Mål för 2012.

1. Nytt tema på bloggen

17 oktober – Bloggen får nytt utseende

2. Ny företagssida

13 februari – WebReady.se får en ansiktslyft

3. Flytta till Kalmar

1 maj blev jag kalmarbo

4. Släppa ett gratistema till WordPress

Tanken var att detta temat som är på bloggen idag skulle bli det gratistemat. Men tiden rann ifrån mig.

5. Resa

Saved by the bell. Vi tillbringade julen på Gran Canaria, Puerto Rico.

6. Dubbla omsättningen i företaget

Success!

7. Slå rekordet på milen 54:07 min

1 augusti – 49:33 blev den officiella tiden på Kalmarmilen.

8. Spela fler matcher och göra fler mål än förra året (12 matcher / 8 mål)

20 matcher / 10 mål och pris för flest matcher och flest mål

Liten summering av min lista i form av bilder

  1. Andreas Eriksson Svara

    Härligt! Du är duktig! Jag får skämmas lite så min tid på milen blev 54:08, det handlade alltså om två sekunder för att slå din förra tid. Men jag tar det i år istället :)

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>